Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (4.04.2021)

 1. Choć nieraz codzienność bardziej przypomina nam trud Wielkiego Piątku lub niepokój Wielkiej Soboty, to jednak, jako wierzący, widzimy blask światła bijący z pustego grobu, nadzieję zakotwiczoną w niebie. Niech wszelkie smutki i troski ustąpią wielkanocnej radości! Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Niedzieli Palmowej oraz Świętego Triduum, sprawowanych według ksiąg liturgicznych sprzed 1955 roku. Dziękuję ceremoniarzom i służbie liturgicznej, scholi męskiej i żeńskiej, osobom, które przygotowały mszaliki, zadbały o porządek, uszyły obrusy i vesperale.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy modlą się w intencji rozwoju naszego duszpasterstwa, którzy w tej intencji ofiarowują post, wyrzeczenia, umartwienia, cierpienie. Dziękuję też za wsparcie materialne podczas mszy świętej oraz indywidualne darowizny przekazywane na nasze konto bankowe.
 4. Dziękuję za ufundowanie dla Duszpasterstwa ombrellino, które posłużyło nam podczas liturgii Triduum do przenoszenia Najświętszego Sakramentu.
 5. Dziękuję również za ufundowanie białego antepedium i konopeum. Liczyliśmy, że uda się je zainstalować na Wielkanoc. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość. Już teraz jednak planujemy zakup antepedium i konopeum w kolejnych kolorach liturgicznych: czerwonym, zielonym i fioletowym. Koszt jednego zestawu to 2300 zł.
 6. Dziękuję za ofiary złożone na pokrycie kosztów druku mszalików. Zebraliśmy na ten cel 170,50 zł. Chcemy teraz kupić nowe tonery do laserowej drukarki kolorowej, aby móc w przyszłości drukować mszaliki samodzielnie. Koszt czterech tonerów oscyluje w granicach 800-900 zł.
 7. Dziękuję za ofiary na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego, złożone podczas liturgii w Wielki Piątek. Zebraliśmy na ten cel 348 zł.
 8. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny msza święta o godz. 14.00. Przypominam o limicie 47 osób i obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu.
 9. Przypominam, że w sobotę 10 kwietnia ks. Karol Świergosz zaprasza rodziny i małżeństwa na wspólną mszę świętą o godz. 14.00, a następnie pierwsze spotkanie organizacyjne dla duszpasterstwa rodzin i małżeństw.
 10. Przypominam też o spotkaniu dla młodzieży i służby liturgicznej, na które zaprasza ks. Damian Wachowiak w niedzielę 25 kwietnia po mszy swiętej o godz. 14.00.
 11. Informuję, że w kwietniu sprawować będziemy również mszę 23 kwietnia z okazji święta św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

In Christo +
Ks. Wojciech Nowicki.