Ogłoszenia duszpasterskie | 13.02.2022

PRZEDPOŚCIE
NIEDZIELA SIEDEMDZIESIĄTNICY

  1. Na prośbę abp Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, po mszy świętej odśpiewamy suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie.
  2. Również po mszy świętej będzie okazja wysłuchania świadectwa s. Nulli ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, cudownie uzdrowionej za przyczyną bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
  3. Spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu.
  4. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla naszego Duszpasterstwa rozpoczną się w 4. Niedzielę Wielkiego Postu (Lætare), czyli 27 marca, i potrwają do środy 30 marca. Nauki rekolekcyjne podczas niedzielnej mszy świętej oraz po mszach recytowanych sprawowanych w poniedziałek, wtorek i środę o 19.30. Rekolekcjonistą będzie ks. Jurand Żelisławski.
  5. Od 1 do 3 kwietnia u Sióstr Urszulanek w Pniewach odbędą się rekolekcje organizowane przez Fundację Świętej Rodziny. Msze święte sprawowane będą w kościele filialnym w Brodziszewie (parafia Otorowo). Temat rekolekcji: „Cnoty kardynalne: roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo”. Rekolekcjonistą będzie ks. Dawid Pietras. Szczegółowe informacje i formularz na zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMNOMVW1SqQfmjVkM3nToNUzCngKRqBN71e7s7J9ylx1g15w/viewform?fbclid=IwAR0FGrPAasVQylKWEjxQqYbRM3Y8z1Dhzkr51mcmJ8FeS6VJfYLMfP1RJNU
  6. Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi w dniach 4 i 5 marca odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2022. Począwszy od bieżącego roku stałym terminem pielgrzymki będzie początek Wielkiego Postu. W pielgrzymce uczestniczą przedstawiciele wszystkich duszpasterstw i wspólnot Tradycji Łacińskiej, działających pod opieką ordynariuszy poszczególnych diecezji. W programie pielgrzymki są msze święte w tradycyjnej formie rytu rzymskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, tradycyjne nabożeństwa, Apel Jasnogórski, konferencje duchowe i spotkanie formacyjne. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Akt Zawierzenia Wiernych Tradycji Łacińskiej. W pielgrzymce można wziąć udział w jednej z trzech form, to jest: w grupie zorganizowanej, indywidualnie lub duchowo. Wszyscy pielgrzymi proszeni są o zapisanie swojego udziału za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej pielgrzymki: www.tradiclaromontana.pl.