Ogłoszenia | 19. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego | 3.10.2021

  1. W ramach trwającego od wczoraj Poznań Katharsis Festival 2021 podczas mszy świętej zespół Jerycho pod dyrekcją Bartosza Izbickiego wykona Missa Mater Patris Joaquin’a de Pres, przystosowaną do użytku Kolegium Rorantystów przez Krzysztofa Borka (ok. 1552 roku) jako Missa Mater Matris.
    W ramach wspomnianego festiwalu zapraszamy w przyszłą niedzielę (10 października) na panel dyskusyjny zatytułowany „Notre-Dame za murami. O dziedzictwie paryskiej katedry i odbudowie cywilizacji”, w którym udział wezmą Marcel Pérès i Paweł Milcarek. Panel odbędzie się w sali parafialnej przy naszym kościele o godz. 12.00. Natomiast podczas mszy świętej o godz. 14.00 polifonię wykona Ensemble Organum.
    Więcej o zaplanowanych na ten tydzień wydarzeniach na profilu facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/PoznanKatharsisFestival. Również w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” jest artykuł poświęcony festiwalowi i muzyce dawnej. Do nabycia w zakrystii.
  2. Duszpasterstwo Rodzin i Małżeństw zaprasza na spotkanie przy parafii św. Michała Archanioła w Poznaniu w najbliższą sobotę (9 października) o godz. 12.00.
  3. Informujemy, że w piątek o godz. 16.30 bp Grzegorz Balcerek udzieli ośmiu młodym osobom sakramentu bierzmowania w klasycznym rycie rzymskim. Otoczmy młodzież modlitwą, aby umocnieni Duchem Świętym stali się odważnymi świadkami Chrystusa w świecie. 
    Jeśli jest jeszcze młodzież, która w tym roku rozpoczęła naukę w ósmej klasie szkoły podstawowej lub starsza, i która chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku, prosimy o kontakt z Duszpasterzem, ks. Wojciechem Nowickim, lub drogą mailową: kontakt@tradycjapoznan.pl. Dotychczas zgłosiło się trzech kandydatów. Podobnie prosimy o zgłaszanie dzieci w wieku komunijnym lub mogące przystąpić do wczesnej Komunii Świętej.
  4. Dla zapewnienia wiernym spokojnej modlitwy przed mszą świętą, a ministrantom czasu na przygotowanie do liturgii, od niedzieli 7 listopada będziemy rozpoczynać mszę świętą o godz. 14.15.